Overview
- Chokes included: Extended Crio C, Extended Crio IC, Extended Crio M, Extended Crio IM, Extended Crio F
- AA-Grade Satin Walnut Stock
- Carbon Fiber Front Sight
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 2 |
| Barrel Length | 30in |
| Lop | 14.75in |
| Finish | Matte Blue |
| Stock | AA-Grade Satin Walnut |
| Choke | 5 Interchangeable |
| Weight | 8.05 lbs |
| Action | Over Under |
| Gun Model | 828U |
| Hand | Right |
| Overall Length | 47.25in |
| Sights | Bead |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |






Reviews
There are no reviews yet.