Overview
Beretta Cx4 Storm 9mm Luger 16.6in Semi Automatic Rifle – 10+1 Rounds – The Beretta Cx4 Storm tactical carbine is a sporting or home-defense firearm offering futuristic appearance and ease of use. It is adapted to use Beretta full-size handgun magazines, and it offers pistol-like controls that will be instantly familiar to Beretta users.
- Accepts Full-Size Pistol Magazines
- Extremely Versatile
- Easy Accessorization
Specifications
| Capacity | 10+1 |
|---|---|
| Barrel Length | 16.6in |
| Finish | Black |
| Sights | Peep Sight |
| Weight | 5.675lbs |
| Action | Semi Automatic |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Gun Model | CX4 |
| Overall Length | 29.7in |
| State Compliance | Colorado Compliant |
| Type | Centerfire |






Reviews
There are no reviews yet.