Overview
Browning Buck Mark Varmint Suppressor Ready 22 Long Rifle 10.25in Black Pistol – 10+1 Rounds – Bull-barreled rimfire varmint pistol with threaded-on compensator, full-length Picatinny rail, wood laminate handguard with sling swivel stud for attachment of a bipod.
- Suppressor Ready With 1/2-28 Threads
- Muzzle Brake And Thread Protector Supplied
- Full Length Picatinny Rail
- Includes Pistol Rug
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 10.25in |
| Finish | Matte Blued |
| Grips | Wood Laminate |
| Sights | Pro-Target |
| Weight | 54oz |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Hand | Right |
| Overall Length | 14.25in |
| Type | Rimfire |






Reviews
There are no reviews yet.