Overview
CZ 720 ALS G2 Semi-Auto Shotgun -The 720 outfitted with the ATI adjustable stock was originally designed as a shotgun to fit the entire family. The combination of the quick-handling, soft-shooting 720 with gas-operated action and the ATI stock makes it easy for smaller-framed people to handle and effectively shoot.
- Includes 5 chokes (F,IM,M,IC,C)
- Matte Black Chrome Barrel
- Safety Crossbolt Behind Trigger
Specifications
| Gauge | 20 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 4+1 |
| Barrel Length | 24in |
| Lop | 12in – 14in |
| Finish | Matte Black |
| Stock | Black Synthetic w/Adjustable Length of Pull & Comb Height |
| Choke | C & IC & M & IM & F |
| Weight | 6.6 lbs |
| Action | Semi Automatic |
| Hand | Right |
| Overall Length | 42.75in – 44.75in |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |






Reviews
There are no reviews yet.