Kel-Tec Sub CQB 9mm Luger 16.25in Black Semi Automatic Modern Sporting Rifle – 17+1 Rounds For Sale
Kel-Tec Sub CQB 9mm Luger 16.25in Black Semi Automatic Modern Sporting Rifle – 17+1 Rounds – The Kel-Tec Sub CQB is an integrally suppressed rifle that folds up for easy storage, transportation, or carrying. It comes chambered in 9mm with a 16.25 inch barrel. Features a 17+1 capacity.
Specifications
| Capacity | 17+1 |
|---|---|
| Barrel Length | 16.25in |
| Finish | Black |
| Stock | Collapsible |
| Sights | Picatinny Rail |
| Weight | 5.15lbs |
| Action | Semi Automatic |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Grips | Polymer |
| Hand | Right |
| Overall Length | 30.5in |
| Product Line | Sub CQB |
| Twist | 1:10in |
| Type | Centerfire |






Reviews
There are no reviews yet.