Overview
- High Polish Blued Barrel
- High Gloss Walnut Stock
- Twin Bead Sights
- Accu-Set Choke
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 28in |
| Lop | 13.9in |
| Finish | Polished Blued |
| Stock | High Gloss Walnut |
| Choke | Accu-Set IC & M & F |
| Weight | 7.5 lbs |
| Action | Pump |
| Gun Model | 500 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 47.5in |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |






Reviews
There are no reviews yet.