Overview
- 6-Position Adjustable Synthetic Black Stock
- Fiber Optic Front Sight
- Ghost Ring Rear Sight
- Fixed Cylinder Bore Choke
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 18.5in |
| Lop | 10.75in – 14.25in |
| Finish | Matte Blued |
| Stock | Black Synthetic 6-Position Adjustable Buttstock w/Pistol Grip |
| Choke | Fixed Cylinder |
| Weight | 6.75 lbs |
| Action | Pump |
| Hand | Right |
| Overall Length | 36.4in – 39.9in |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |






Reviews
There are no reviews yet.