Overview
- Top-Mounted Ambidextrous Safety
Specifications
| Gauge | 20 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 22in |
| Lop | 13.9in |
| Finish | Mossy Oak Obsession Camo |
| Choke | X-Factor Ported Tube |
| Weight | 6.75lbs |
| Action | Pump |
| Color | Mossy Oak Obsession Camo |
| Gun Model | 500 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 39.25in |
| Sights | Adjustable Fiber Optic |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |
| Stock Material | Synthetic |






Reviews
There are no reviews yet.