Overview
6-Position Adjustable Buttstock With Pistol Grip
- X-Factor Ported Choke Tube
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3-1/2in |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 20in |
| Lop | 10.75in-14.25in |
| Finish | Mossy Oak Obsession Camo |
| Stock | 6-Position Adjustable |
| Choke | X-Factor Ported Tube |
| Weight | 7lbs |
| Action | Pump |
| Hand | Right |
| Overall Length | 36.75in-40.25in |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |
| Stock Material | Synthetic |






Reviews
There are no reviews yet.