Overview
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3-1/2in |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 24in |
| Lop | 13.875in |
| Finish | Mossy Oak Break-Up Country Camo |
| Stock | Mossy Oak Break-Up Country Camo Synthetic Dual Comb |
| Choke | Ulti-Full, Fully Rifled Bore |
| Weight | 7.5lbs |
| Action | Pump |
| Color | Camo |
| Gun Model | 835 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 44.75in |
| Product Line | 835 Ulti-Mag |
| Sights | Front Fiber Optic, Cantilever Scope Base |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |
| Stock Material | Synthetic |






Reviews
There are no reviews yet.