Overview
- Mossy Oak Obsession Synthetic Stock
- 1 Extra Extra Full Turkey Choke
- Vent Rib/Ported/Overbored
- Fiber Optic Front Sight
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3-1/2in |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 24in |
| Lop | 14in |
| Finish | Mossy Oak Obsession Camo |
| Stock | Mossy Oak Obsession Camo Synthetic |
| Choke | Ulti-Full Tube |
| Weight | 7.5lbs |
| Action | Pump |
| Color | Camo |
| Gun Model | 835 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 44.75in |
| Product Line | 835 Ulti-Mag Turkey |
| Sights | Fiber Optic Front, Marble Bullseye Rear |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |
| Stock Material | Synthetic |






Reviews
There are no reviews yet.