Overview
- FLEX TLS System adaptablility
- Bead Dual Sights
- Manual Safety
- LPA Trigger
- Vent Rib/Ported Barrel
Specifications
| Gauge | 20 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 24in |
| Lop | 14.25in |
| Finish | OD Green |
| Stock | Mossy Oak Break Up Infinity Camo FLEX Synthetic |
| Choke | X-Factor Ported Tube |
| Weight | 6.75 lbs |
| Action | Pump |
| Hand | Right |
| Overall Length | 44.25in |
| State Compliance | California Compliant Washington Compliant Colorado Compliant New York Compliant |






Reviews
There are no reviews yet.