Overview
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 8+1 |
| Barrel Length | 6in |
| Finish | Black |
| Grips | Black VZ G10 |
| Sights | Adjustable |
| Weight | 41oz |
| Cartridge | 10mm Auto |
| Gun Model | 1911 R1 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 9.5in |
| State Compliance | New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Centerfire |






Reviews
There are no reviews yet.