Overview
- Fixed Raptor Grip
- Tac-14 Marine Magnum Series
- 10in to 15.99in Barrel Length Range
Specifications
| Gauge | 12 Gauge |
|---|---|
| Chamber | 3in |
| Capacity | 4+1 |
| Barrel Length | 14in |
| Finish | Nickel Plated |
| Stock | Black Fixed Raptor Grip |
| Choke | Fixed Cylinder Bore |
| Weight | 5.6lbs |
| Action | Pump |
| Color | Nickel/Black |
| Hand | Right |
| Overall Length | 26.3in |
| Sights | Bead Front |






Reviews
There are no reviews yet.