Overview
- 1oz shells
- 11g/cc density
- Used for target shooting
Specifications
| Shot Size | #7.5 |
|---|---|
| Weight | 1oz |
| Gauge | 12 Gauge |
| Length | 2-3/4in |
| Pack Quantity | 25 |
| Type | Target |
| Use | Target |
| Muzzle Velocity | 1250 FPS |
$9.00
| Shot Size | #7.5 |
|---|---|
| Weight | 1oz |
| Gauge | 12 Gauge |
| Length | 2-3/4in |
| Pack Quantity | 25 |
| Type | Target |
| Use | Target |
| Muzzle Velocity | 1250 FPS |
Reviews
There are no reviews yet.