Overview
Smith & Wesson M&P Shield Plus Optics Ready Thumb Safety 9mm Luger 3.1in Black Pistol – 13 1 Rounds
- Slide Cut For Optics
- 13 Round And 10 Round Magazines Included
- Optimal 18-degree Grip Angle For Natural Point Of Aim
- Armornite Durable Corrosion Resistant Finish
Specifications
| Action | Pistol |
| Capacity | 13 1 |
| Barrel Length | 3.1in |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Weight | 19.9oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Overall Length | 6.1in |
| Type | Centerfire |






Reviews
There are no reviews yet.