Overview
Springfield Armory Hellcat OSP 9mm Luger 3in Burnt Bronze Cerakote Pistol – 13+1 Rounds – Features a fiber optic front sight.
Specifications
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 13+1 |
| Barrel Length | 3in |
| Finish | Burnt Bronze Cerakote |
| Grips | Black Polymer |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Weight | 17.9oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Tan |
| Gun Model | HELLCAT |
| Hand | Right |
| Optics Ready | Yes |
| Overall Length | 6in |
| Type | Centerfire |






Reviews
There are no reviews yet.